لوله فولادی برق

لوله فولادی برق

لوله‌ فولادی برق به محفظه‌های بادوام مبتنی بر فولاد گفته می‌شود که هادی‌های سیم‌کشی الکتریکی را در یک ساختمان یا سازه هدایت می‌کنند .لوله فولادی برق از سیم‌ها در برابر ضربه، رطوبت و خوردگی و بخارات شیمیایی محافظت می‌کنند.

لوله های فولادی برق سیستم های لوله بر اساس ضخامت دیوار، سختی مکانیکی و مواد مورد استفاده طبقه بندی می شوند. مجرای فلزی سخت (RMC) یک لوله رزوه ای با دیواره ضخیم است که معمولاً از  فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم ساخته می شود.

در دنیای امروز روش های مختلفی برای استفاده و هدایت لوله یا لوله برق وجود دارد. لوله می تواند برای انجام پروژه های شما استفاده شود. استفاده از کانال برای عبور سیم یا کابل می تواند امنیت، کیفیت، صرفه جویی در هزینه و زمان، سرعت و بسیاری مزایای دیگر را برای ما ایجاد کند.

یکی از مهمترین مراحل در هر پروژه ایجاد مجموعه ای از سیستم های الکتریکی است. برای این کار می توانید از روش های جدید و مبتکرانه ای استفاده کنید که مزایای زیادی دارند مانند لوله یا کاندویت الکتریکی.

 

لوله یا مجرای برق چیست؟

لوله یا کاندویت برق یکی از روش هایی است که برای ایجاد پروژه های انتقال نیرو در ساختمان های مسکونی و غیر مسکونی اعم از ساختمان های اداری، تجاری، کارخانه ای و صنعتی و … استفاده می شود که به دلیل استفاده در مکان های مختلف، لوله یا کاندویت های برق بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

 

چرا استفاده از لوله یا لوله برق مهم است؟

یکی از مهمترین مراحل در هر پروژه ایجاد مجموعه ای از سیستم های الکتریکی است. برای این کار می توانید از روش های جدید و جدید که مزایای زیادی دارند مانند لوله برق یا کاندویت استفاده کنید. استفاده از کانال برای عبور سیم یا کابل می تواند امنیت، کیفیت، صرفه جویی در هزینه و زمان، سرعت و بسیاری مزایای دیگر را برای ما به ایجاد کند.

بیشتر بخوانید  لوله گالوانيزه برق سرد وگرم

 

لوله ها یا لوله های برق بر چه اساسی طبقه بندی می شوند:

لوله ها یا لوله های برق بر اساس مواد به کار رفته در آنها به دو دسته کلی تقسیم می شوند.

1- لوله برق فلزی :

لوله های برق یا لوله های فلزی اغلب از فولاد گالوانیزه، فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم ساخته می شوند. سایر فلزات معمولاً در ساخت لوله های برق یا لوله های فلزی استفاده نمی شوند.

2- لوله برق غیر فلزی :

لوله یا مجراهای الکتریکی غیر فلزی (پلاستیکی) در مناطقی که استفاده از فلز دشوار است  یا در مکان هایی که خطر تماس مستقیم با آب وجود دارد استفاده می شود. زیرا مجرای غیرفلزی در تماس با آب به دلیل نوع مواد در برابر آب مقاوم بوده و دچار پوسیدگی و زنگ زدگی نمی شود.

نکته مهم هر دو مدل این است که هر دوی آنها ممکن است سفت یا انعطاف پذیر باشند.

 

لوله برق فلزی یا لوله فلزی:

لوله های برق یا لوله های فلزی اغلب از فولاد گالوانیزه، فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم ساخته می شوند. آنها می توانند افراد را از تماس ناخواسته با جریان در سیم ها و همچنین سیم ها و عایق سیم ها در برابر آسیب های محیطی محافظت کنند. کانال یک زیرساخت کاملاً پیشرفته برای سیم کشی ایجاد می کند. از مکان‌های مختلفی از جمله سایت‌های غیرساختمانی و هتل‌ها، ساختمان‌های اداری، ساختمان‌های تجاری و تجاری، صنایع و کارخانه‌ها و تأسیسات زیرزمینی استفاده می‌کرد. در اصل، لوله های فلزی به ندرت در سیم ها یا کابل های ساختمان یا آپارتمان استفاده می شود.

بیشتر بخوانید  لوله گالوانیزه برق-لوله برق گالوانیزه

 

اصل عبور کابل یا سیم از لوله یا لوله برق فلزی بر اساس تعداد و اندازه معین و بر اساس استاندارد خاصی انجام می شود. این استاندارد بین سیم و لوله از نظر اندازه بسیار مهم است.

1- استاندارد UL 7971 از نظر حفاظتی و ایمنی.

2- فرآیند تولید استاندارد ANSI C80.3.

3- روش گالوانیزه کردن لوله استاندارد ASTM A123.

 

انواع لوله یا لوله های فولادی برق فلزی:

1- لوله برق گالوانیزه گرم یا فولاد کاندویت

2- لوله برق گالوانیزه فلزی سرد یا فولاد کاندویت (لوله گالوانیزه سرد)

3- لوله برق فلزی یا لوله فولادی رنگی (مشکی).

4- لوله یا لوله برق فولادی گالوانیزه فلزی بدون درز انفجاری.

5- لوله یا لوله برق فلزی انعطاف پذیر یا لوله فولادی انعطاف پذیر.

6- لوله برق فلزی یا کاندویت لوله فولادی آلومینیومی.

7- لوله برق فلزی یا لوله فولادی ضد زنگ.

مزایای لوله یا لوله برق فلزی:

1- لوله های برق فلزی از دوام بیشتری نسبت به لوله های دیگر بویژه لوله های برق غیرفلزی برخوردار هستند.

2- لوله یا مجرای فلزی برق به دلیل استفاده در ساخت آن در برابر آسیب حیوانات موذی مقاوم است.

3- مقاوم در برابر ضربه و خوردگی یکی از مزایای مهم لوله برق فلزی است.

4- لوله برق فلزی یا مجرای فلزی در برابر آتش مقاوم هستند.

5- لوله برق فلزی یا مجرای فلزی در برابر اشعه ماوراء بنفش یا فرابنفش بسیار مقاوم هستند.

6- نصب ، باز کردن و بستن لوله فلزی برق  کاره ساده ای است .

7- لوله برق فلزی یا مجرای فلزی یک راه عالی برای جلوگیری از اختلالات الکترومغناطیسی است.

بیشتر بخوانید  فروش لوله فلکسی

8- با استفاده از لوله های فلزی برق، کابل ها و سیم های برق را می توان به خوبی محافظت کرد تا از هزینه های اضافی جلوگیری شود.

9- استفاده از لوله برق فلزی یا مجرای فلزی با هزینه مناسب و با مشاوره خوب در نحوه انتخاب می تواند از هزینه های اضافی جلوگیری کرد.

درباره ما

گروه صنعتی ما با بیش از چندین سال سابقه در تولید انواع بست و چنگالی وریل با شما مشتریان عزیز همکاری میکند. هدف اصلی گروه صنعتی ما رضایت شما مشتریان عزیز است که به بهتریت کیفیت و بهتریت قیمت محصولاتمان را در اختیار شما قرار دهیم . در صورت داشتن سوال های بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید