تولید و توزیع ریل بست چنگالی در تهران

فیدار الکتریک، مرکز تولید و توزیع ریل بست چنگالی در تهران، عرضه کننده انواع ریل بست در اندازه های مختلف و جنس های مختلف اعم از گالوانیزه، استیل ، برای استفاده با انواع کابل یا لوله های فلزی (لوله فولادی برق ،پلی اتیلن ،مسی و …) با انواع بست های عایق دار گالوانیزه  و یا بست های بدون عایق در خدمت مشتریان عزیز و کارفرمایان انواع پروژه های عمرانی ، ساختمانی و… می باشد. در ادامه مطلب سعی کرده ایم توضیحاتی تکمیلی در مورد این ریل بست ها بدهیم تا خرید برای شما دوستان عزیز راحت تر شود ، با این حال چنانچه هر سوالی دارید که در متن پاسخ داده نشده و در سایر مطالب سایت به آنها اشاره نشده ، از طریق قسمت نظرها و یا تماس با کارشناسان مجموعه فیدار با ما در میان بگذارید تا ضمن پاسخگویی  این مطلب را با مطالب تکمیلی به روز رسانی نماییم و برای شما عزیزان بهبود دهیم.

ریل هایی که برای عبور  دادن و نگهداری و نظم دهی انواع  لوله فلزی (مسی ، پلی اتیلن و عمدتا لوله فولادی برق )،کابل ها و سیم ها  در پروژه های مختلفی اعم از ساختمانی و عمرانی و ..استفاده می شود و حالتی چنگال (چنگک ) مانند دارند و شبیه حرف سی انگلیسی هستند ریل بست چنگالی گفته می شود .

بدنه بست های چنگالی  کاملا روی کابل قرار میگیرند و وظیفه  پوشش دهی و ساپورت کابل ها را انجام میدهند. این ریل بست های چنگالی عمدتا در اندازه یک متر تولید شده و در جنس استیل ضد خش یا گالوانیزه و با ورقه های فولادی  تولید می شود که مدل گالوانیزه آن نیز در دو نوع گالوانیزه سرد و گرم تولید می شود .بست های تولید شده از فلز نسبت به بست های دیگر مقاومت بیشتری دارند و دارای تحمل وزن سنگین بیشتری هستند. این ریل بست ها قابل استفاده در محیط های با شرایط دمایی متفاوت می باشد و بعضی از مدل های آن عایق دار هستند که برای محیط های روباز و مرطوب یا در معرض مواد شیمیایی همچون پروژه های پتروشیمی ، نفتی یا گازی مناسب تر هستند.پیچی که بر روی این نوع بست قراردارد به شما این امکان رامیدهد تا به راحتی بتوانید لوله را به ریل چنگالی محکم ببندید . برای مطالعه بیشتر می توانید به این سایت مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید  بست چنگالی در موتورسیکلت

نحوه استفاده از ریل بست چنگالی

ابتدا بست کابل را بر روی ریل چنگالی قرار داده، سپس سیم و کابل  را از داخل آن عبور دهید. سپس آن را بر روی ریل بست چنگالی فیکس کنید و را محکم کنید.

انواع بست چنگالی

  • بست عایق دار

بست عایق دار دارای نوعی عایق است که باعث  ایمن شدن و عدم خوردگی کابل ها میشود و از خاصیت ضد زنگ برخوردار می باشد و در برابر عواملی مانند رطوبت و عوامل شیمیایی مقاومت خوبی از خود نشان میدهند .پس برای کاربرد در رطوبت بیشتر و مقاومت بالا تر پیشنهاد میشود برای  لوله ها فلزی ،کابل ها و  سیم ها از بست های عایق دار استفاده شود. این نوع بست ها عموما از یک حلقه فلزی برخوردار هستند که از گالوانیزه یا استنلس استیل ساخته شده است و بست چنگالی گالوانیزه نامیده می شوند. سطح این قطعه توسط یک روکش پلاستیکی پوشش داده شده که از آن در برابر عوامل آسیب زننده محیطی محافظت میکند.

  • بست معمولی بدون عایق

بست بدون عایق  غالبا در جهت کارهای عادی مورد استفاده قرار میگیرند در جنس های مختلفی تولید و به بازار عرضه میشوند که از میان آن ها میتوان گالوانیزه، پلاستیک و استنلس استیل را نام برد.

هر دو آنها وزن سبکی دارند و استفاده از آن ها بسیار راحت است. به سادگی  قابل نصب و تنظیم هستند  و از آن ها برای انواع سیم و کابل ها استفاده می شود.

 

چرا از بست عایق دار استفاده می کنیم؟

استفاده از بست عایق دار سبب میشود که کابل ها در ایمنی کامل باشند و دچار صدمه نشوند.

بیشتر بخوانید  ریل و بست چنگالی

از بست های معمولی برای انجام کار های ساده استفاده میشود. ولی برای کابل ها وسیم ها از بست های عایق دار استفاده میکنیم.

می توانید مقاله مزایا و معایب استفاده از ریل بست چنگالی را مطالعه نمایید

 

فیدار الکتریک مرکز تولید و توزیع ریل بست چنگالی در تهران

اگر چه به صورت پیش فرض ریل بست چنگالی  های تولید شده در اندازه های یک متری و بدون سوراخ تولید می شوند اما در مجموعه فیدار الکتریک به درخواست مشتری در ابعاد بزرگتر و ریل بست چنگالی  دارای سوراخ نیز تولید می شود .برای بررسی قیمت انواع ریل بست چنگالی با ما تماس بگیرید.

مرکز تولید و توزیع ریل بست چنگالی

تولید و توزیع ریل بست چنگالی